четвер, 19 березня 2015 р.

                                              Історія бібліотеки

      Після визволення Закарпаття у Великому Бичкові в 1945 році відкрили хату -читальню (першою її завідувачкою була Єлізавета Миронова, пізніше очолив культурний заклад Булавський).На її базі було створено сільську бібліотеку. 
    
      З 1947 року довгий період бібліотеку очолював досвідчений працівник культури  Йосип Коперльос, а в 1962 році передав бібліотечне багатство Марії Лукачук, яка за успіхи в роботі була нагороджена орденом Червоного Трудового прапора, значком Міністерства культури "За відмінну роботу" та медаллю "Ветеран праці".        В бібліотеці, під керівництвом  Марії Іванівни, працювали: Раїса Дряшкаба, Маріте Зумр, Марія Лопатюк, Марія Григорчук, Василина Калинюк, Гусар Ганна, Бадзелюк Ганна, Шундерюк Наталія, Росущан Тетяна та інші.

      До 1963 року бібліотека знаходилася у приміщенні селищного історико-краєзнавчого музею. За сприяння тодішнього голови сільської ради Ганни Лях було добудовано другий поверх,  де бібліотека знаходиться і по сьогоднішній день.

      З 1991 року діяльність наставника (М.Лукачук) гідно наслідують її наступниці: 
завідувачка бібліотеки Ольга Куко 

та бібліотекар Марія Попович 


         Бібліотека - філія знаходиться в центрі селища в орендованому приміщенні  на другому поверсі і займає три зали:                 


                           абонемент
                                       читальний зал на 20 посадочних місць


                   
                           та дитяча кімната з 10 посадочними місцями         Після паводка 2001 року за сприяння голови райдержадміністрації М.Даскалюка та селищного голови О.Зеленко в бібліотеці зроблено капітальний ремонт. Значну допомогу в проведенні ремонту надали:  ТзОВ "Карпати" (директор І.Попович) та мешканець селища В'ячеслав Йосипчук.

          Загальна площа бібліотки - 261 кв.м. Опалення пічне.

          

     

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.