Робота з дітьми

   



         Для кращого обслуговування дітей в  нашій бібліотецІ, в 1963 році,  відкрилася дитяча кімната.      
                        На даний час:

  •  дитячий книжковий фонд ствновить  - 8008 примірників
  •  всього користувачів - дітей  - 382
  • відвідування  - 3725
  • книговидача  - 12628          
       В своїй роботі стараємося виховувати в наших користувачів інформаційну культуру, виховуємо вдумливого читача, прививаємо любов до книги. Щоб  добре була поставлена робота в бібліотеці – вивчаємо читацькі запити, інтереси читачів. У практиці своєї роботи ми намагаємося активно працювати над собою, орієнтуватися у системі книговидання, знати сучасний книжковий ринок, безперервно поповнювати свої професійні знання. Запроваджуємо новітні інформаційні технології, для того, щоб бібліотека була гідним помічником нашим користувачам. За допомогою новітніх інформаційних технологій можна забезпечити виконання заданих вимог до пошуку і передавання інформації але ніщо й ніколи не замінить цікавої й змістовної книги та захоплюючого процесу читання, адже стати справжнім, грамотним та вмілим читачем не так уже й легко. Полюбити книгу й читання змалку – означає на все життя відкрити для себе світ захоплюючого. Сучасного молодшого користувача слід навчити не просто читати, а  учити бачити в них співбесідника, «розмовляти» з ними, відгукуватися на думки і вчинки героїв. Розібратися в цьому дітям і є наше першочергове завдання.

       Перше знайомство з бібліотекою відбувається під час екскурсії. Ще перебуваючи в дитячому садочку, майбутні первачки приходять до нашої бібліотеки .Це групова екскурсія чи гра-подорож «Бібліотека – книжчин дім». Ми розповідаємо дітям про те. що в нашій бібліотеці живуть тисячі мудрих і вчених друзів. І друзі ці – книги. Знайомимо їх з правилами поведінки в бібліотеці,як правильно поводитися з книгою. Даємо кожній дитині пам’ятки-буклети 
“ Книжкові поради», «Вчись і ти,як книгу берегти». Проводимо усне анкетування з метою виявити їхні уподобання:
-         чи вміють вони читати?
-         хто читає їм вдома?
-         що  люблять більше: читати чи слухати?
-         чому віддають перевагу: казкам, віршам, оповіданням?
         Наша бібліотека видає «Інформаційний бюлетень нових надходжень». Підготувала пам’ятку «Поради батькам у вихованні маленького читача».
          Свою роботу працівники координують з вчителями, що дає змогу нашим користувачам оволодіти програмними творами, самостійно розширювати обсяг знань та вмінь користуватися різноманітними джерелами.

       За допомогою різних заходів ми стараємося навчити дітей любити книгу, користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.






Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.